Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş Özkan Yalım’a ithafen söylediği sözler Sosyal medyada gündem oldu bir çok sosyal medya kullanıcısı İsmail Güneş’in sözlerinin altına yorum bıraktı.

Başkan Yalım'dan Memurlara Müjde Başkan Yalım'dan Memurlara Müjde

Güneş “Görevdeki süresi boyunca Sivaslı’ya bir otel, Hacıkadem’e bir otel yaptı. Yaparsa sadece kendine otel yapar.“ sözlerini kullandığı paylaşımına halktan sert tepki geldi.

Yorumlardan bazılarında sen önce hastaneyi adam et sonra millete iftira at seviye bu kadar düştüyse kaybediyorsunuz anlaşılan, sen ne yaptın bu zamana kadar, kürsüden Uşak’ı ne zaman savundun gibi birçok sert yorum geldi.

Özkan Yalım’dan cevap gecikmedi, Yalım sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

"Değerli hemşehrilerim, sizlerin yoğun talepleri üzerine açıklama yapma ihtiyacı duydum. Sayın Milletvekilimiz, geçmiş dönemde birlikte görev yaptığımız Sayın İsmail Güneş, 'Yaparsa Yalım yapar' sloganı bizim, o yapsa yapsa otel yapar demiş. Evet, doğru; Sayın önceki meslektaşım, ben otel yaptım, Sivaslı'da ve Uşak'ta birçok iş yeri, akaryakıt istasyonları inşa ettim. Yüzlerce insanımıza iş imkanı sağladım ve memleketime yatırım yaptım. Milliyetçi bir insan olarak, Uşak'ımı sevgi ve bağlılıkla kucaklayarak kazancımı memleketime getirdim.

Ayrıca, belediyelerimizin, Uşak emniyetimizin ve Sivaslı Belediyemizin sosyal ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştım. En önemlisi, rahmetli babam adına Uşak'ta 5 ilçede sadece Sivaslı da bulunan Dursun Yalım Fen Lisesi'ni yaptırdım. Bu okulu 24 derslik olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na hibe ettim. Ancak, bu olumlu çabalarıma rağmen Sayın İsmail Güneş'e soruyorum: Sen ne yaptın? Devlet hastanesi yıkıldı, yeni bir devlet hastanesi yaptırmadın. Uşak Araştırma Hastanemizde doktor eksikliği konusunda bas bas bağırdım, ancak doktor getiremedin. İşte ben bu kadar insanı istihdam ederken, sen ne yaptın? Bu soruları tüm vatandaşlarımızın takdirine sunuyor, hepinize sevgi ve saygılarımı iletiyorum." İfadelerini kullandı.