Uşak'ta Tramvay Projesi İçin Çalışmalar Başladı Uşak'ta Tramvay Projesi İçin Çalışmalar Başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Cuma gününden itibaren yağış tekrar başlayacak. Soğuk havanın etkisi biraz daha azaldı. Hava sıcaklığı Cuma gününe kadar 4 ila 24 derece arasında seyredecek. Geceleri hava sıcaklığının düşmesi bekleniyor.  Afyonkarahisar’da 3 ila 22, Denizli’de 12 ila 28 Kütahya’da 2 ila 22, İzmir’de 12 ila 26 ve Aydın’da da 12 ila 30 derece hava sıcaklıkları görülecek. Uşak ve Afyonkarahisar’da geceleri hava sıcaklığı 3 ila 4 derecelerde seyredecek.

Uşak’ta Perşembe günü bulutlu bir hava etkili olacak. Bununla birlikte Aydın, İzmir, Manisa, Muğla ve Denizli’de yağış Perşembe günü başlayacak. Uşak’ta ise Cuma günü gök gürültülü sağanak yağış beklentisi hakim. Cuma günü, Uşak’ın yanı sıra; İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Kütahya ve Afyonkarahisar’da yağmur etkili olacak. Yağışların Cumartesi günü de devam etmesi ve Pazar günü ise yurt genelinde güneşli hava bekleniyor. 

Uşak’ta geçtiğimiz hafta yoğun yağmur görüldü ve kent merkezinde işletmelerin bazılarında su baskınları yaşandı. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl daha hafif şiddette bir yağış görüldü. Uşak’ta geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketi altyapının bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini ortaya koymuştu. Kentte altyapının düzeltilmesi için belediyenin köklü bir çalışma yapması gerektiği görülüyor.