2024 YKS Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı 2024 YKS Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

 Uşak’taki sendikalara üye öğretmenler  1 gün iş bırakma eylemi vesilesiyle okula gitmediler. Öğrencilerin büyük bölümü de eylem nedeniyle bugün okula gitmezken, kent meydanında bir basın açıklaması yapıldı.
Eğitim Bir Sen, Eğitim İş Sen, Eğitim Sen, Hürriyetçi Eğitim Sen, Teç-Sen ve Öğretmen Sendikası üyeleri iş bıraktılar. Yapılan basın açıklamasında:  Şiddete karşı “Artık yeter” diyen öğretmenler, bu konuda caydırma gücü olan yasal düzenlemeler istedi.
Eğitim Bir Sen Uşak Şube Başkanı Bilal Kara, Eğitim-İş Sen Uşak Şube Başkanı Ercan Uzun ve Eğitim Sen Uşak Şube Başkanı Deniz Ertunç ile diğer sendika temsilcileri açıklama yaptılar. Yapılan açıklamada, eğitimcilere yönelik şiddetin son bulması için şunlar söylendi:

“Savaşlarda bile hedef alınmaması üzerine uluslararası anlaşmalar olan, dünyanın en güvenli mekanları olması gereken okullar, Türkiye’de şiddet sarmalının kucağına itilmiştir. İstanbul Eyüpsultan’daki özel bir lisede silahlı saldırının yaşanması ve bu saldırı sonucunda bir eğitimcimizin yaşamını yitirmesi, okullarımızın güvenlik açısından geldiği son durumu da gözler önüne sermektedir. Cinayetin arkasındaki zihniyet, bizleri ötekileştiren, her fırsatta tehdit ederek hedef haline getiren, mesleğimizin itibarını ayaklar altına alanlardır. "Bir toplumun uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür.”

“MEB’in eğitimde yaşanan sorunlara çözüm üretmek yerine öğretmenleri ve idarecileri veli/öğrenci karşısında tek muhatap olarak bırakması, bugün yaşananlara zemin oluşturmuştur. Bu tabloyu kabul etmiyoruz. Bu ülkeyi kuran Başöğretmen, eğitim emekçilerine gelecek nesilleri emanet edecek kadar çok güveniyordu. Bu ülke, dünyada bir başöğretmen’in kurduğu tek ülke. Şimdi bu ülkede eğitim emekçisinin hor görülmesini, emeğinin ve hatta canının hiçe sayılmasını kabul etmiyoruz! Bizler Başöğretmenin eğitim neferleriyiz; kendi değerimizi biliyor, itibarımıza, haklarımıza, canımıza, canımızın parçası olan öğrencilerimize sahip çıkıyoruz! Öğretmenler, toplumun temel taşlarını döşeyen, gelecek nesilleri yetiştiren ve aydınlık bir geleceğe rehberlik eden mimarlardır. Öğretmene yapılan her saldırı, tüm topluma ve ülkenin geleceğine yapılmış bir saldırıdır. Unutmayalım ki, eğitimsiz bir toplum, karanlığa mahkumdur.” ifadeleri kullanıldı.