İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İspanya’da yürütülen ve Fransız, İspanya Guardia Civil ve Türk Emniyetinden oluşan 400’den fazla polis katıldığı ARGEY operasyonuna ilişkin detayları X hesabından paylaştı.

THY’den Dev İşbirliği THY’den Dev İşbirliği

Bakan Yerlikaya; Türk narkotik birimlerinin de katıldığı operasyonlarda narkotik suçlarından uluslararası seviyede aranan Kerim Dağoğlu ile birlikte İspanya, Almanya, Avusturya, Suriye, Karadağ, Romanya, Ukrayna, Arjantin ve Venezuela vatandaşı olan örgüt üyesi toplam 42 zehir taciri yakalanarak tutuklandığını duyurdu.

Kartelin Granada, Malaga ve Sevilla’da ikametlerine yönelik yapılan aramalarda; 2 tondan fazla esrar ve çok sayıda ateşli silah, lüks araçlar ve nakit para ele geçirildi.

Uluslararası suçla mücadele mesajı verdi

Yerikaya, “Sadece yerel, bölgesel, ulusal değil; uluslararası alanda da organize suç örgütlerine, uyuşturucu kartellerine karşı mücadele etmeye kararlıyız. Bu tarihi uluslararası operasyonun önemli bir parçası olan Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığımızı ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum” dedi. (BHA)

Editör: Mehmet Alperen CİNCİ