27 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek olan TEKNOFEST'e ev sahipliği yapacak olan mekan Çiğli Havalimanı olacak.

Festival kapsamında, havacılık, uzay, robotik kodlama gibi alanlarda deneyap atölyelerinde çalışmalar yapan öğrenciler de yer alacak ve bu yıl ilk defa TEKNOFEST İzmir’de Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon (MAKETON) Yarışları düzenlenecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen TEKNOFEST İzmir, 5 gün boyunca teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler gibi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Festivalin ziyaretçi sayısının 1 milyonu aşması bekleniyor.

TEKNOFEST, geçtiğimiz yıllarda da büyük ilgi görmüş ve katılımcı sayısında sürekli bir artış yaşanmıştı. İlk olarak 2018’de İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşen TEKNOFEST’te 14 kategoride yapılan teknoloji yarışmalarına 4 bin 333 takım ve 20 bin genç başvurmuş, bu festivalde 550 bin ziyaretçi yer almıştı.

TEKNOFEST, Türkiye’nin teknoloji ve inovasyon alanındaki önemli etkinliklerinden biri olarak her yıl farklı şehirlerde düzenlenmeye devam ediyor. Bu yıl İzmir’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST, teknolojiye ilgi duyanların heyecanla beklediği bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. (BHA)