Çağrı düğün salonunda yapılan programda aday tanıtımı ardından Partililerle istişare toplantısı düzenlendi. Tacettin Tacettinoğlu yaptığı konuşmada;

‘’Değerli dava arkadaşlarım, sayın misafirler 30 eylül cumartesi günü yapılacak Milliyetçi Hareket Partisi Olağan İl Kongresinde adaylığımızı açıklamak ve aziz dava arkadaşlarımızın taleplerini dinlemek için düzenlediğimiz istişare toplantımıza hoşgeldiniz. 
Sözlerime başlamadan önce gelenek ve geleceği birleştirmek için ömrünü türk islam davasına adamış başta başbuğumuz Alparslan Türkeş’ i, Ülkücü şehitlerimizi ve Taşmedreseli büyüklerimizin rahmeti rahmana kavuşmalarını rahmetle, yaşayanları ise saygı ve hürmetle yad ediyorum.
Değerli Ülküdaşlarım bugün bu salonda Milliyetçi Hareket Partisi il başkan adaylığımı sizlerle ve tüm Uşak’a duyurmak için toplandık. Gerçekleşecek kongremizin Uşak’ımıza, partimize şahsım ve yönetici arkadaşlarıma hayırlı olmasını temenni ederim. İl kongremizde yarışacak bütün aday arkadaşlara başarılar diler kongremizin ülküdaşlık hukukumuza yakışır bir şekilde ve diğer tüm partilere örnek olacak bir centilmenlikle gerçekleşmesini temenni ederim.

Sayın Ülküdaşlarım, biz bu yola kimler ile ve neden çıktık?
Bizler bu yola eğilmeden, bükülmeden, birileri ile pazarlık yapmadan, hesap yapanların karşısına hesapsızca mücadele edecek olan dava arkadaşlarımız çıktık.
Bizler bu yola gerek ilimizde gerekse ilçelerimizde mukaddes davamızın sorumluluğunu taşıyacak ve bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyin izinde çalışma şerefinin en büyük onur ve ödül olduğunu kabul etmiş geçmişi temiz, alnı ak, inanmış kardeşlerimiz ile çıktık.
Bizler bu yola hakkı yenen, sorunlarına çözüm üretilemeyen, derdin nedir diye sorulmayan, ülküdaşlık hukuku gözetilerek muhatap alınmayan arkadaşlarımızın ve hemşehrilerimizin dertlerini dinlemek, sorunlarını çözmek için çıktık.
  Uşak’ta milliyetçi  hareket partisini en iyi şekilde temsil etmek için çıktık.
Üç Hilalli sancağımızı hiçbir bayrağın gölgesinde bırakmamak için çıktık.
Teşkilat mensuplarımızı, kamu görevi ifa eden partimize gönül vermiş ve yan kuruluşlarımıza üye olmuş arkadaşlarımızı, ocaktaki genç bozkurtlarımızı, kıymetli asenalarımızı hiçbir yerde mağdur etmemek için, ezdirmemek için ve onlara daha adil ve refah seviyesi yüksek bir gelecek hazırlamak için çıktık.
Bir şahıs veya belli bir  grubun çıkarı için değil, hareketimizin ve milletimizin çıkarı için çıktık.
Değerli dava arkadaşlarım, kıymetli ülküdaşlarım…
  Allah’ın izni, sizlerin de desteği ile bizler bu yola teşkilatımızın birliğini, dirliğini sağlamak,
ayrışmalara karşı toparlamak, bölünmelere karşı birleştirmek, hesaplara karşı hesapsızca mücadele etmek için çıktık!
Aziz dava arkadaşlarım…
Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in olurları, teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımız Sayın Semih Yalçın Bey’in talimatları ve Uşak’ta bizleri seven ve il başkanlığı makamına layık gören ülküdaşlarımızın ısrarları
neticesinde  çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda; niyetimizin hayır olduğunu düşünerek ve akıbetinde hayır olacağına inanarak her birinizin desteğini bekliyor, şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına bu yarışta kazananın hiç şüphesiz Milliyetçi Hareket Partisi ve Uşak’ımız olacağını ifade ediyor, her birinizi ayrı ayrı saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene’’ dedi.