Şehit Uzman Çavuş Aydın Ceylan, dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Doğan Köyü kırsalında yürütülen “Şehit Jandarma Yüzbaşı Doğan Sevinç Operasyonu”nda çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aydın Ceylan için uğurlama töreni düzenlendi.

Siirt Havalimanı’nda düzenlenen törende, evli ve 1 çocuk babası olan şehit Ceylan’ın Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu, saygı duruşunda bulunulmasının ardından öz geçmişi okundu.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu’nun okuduğu duanın ardından şehidin cenazesi, tören mangası ve silah arkadaşlarının omzunda taşındı.

Şehidin cenazesi, dualarla askeri uçakla memleketi Çanakkale’ye uğurlandı.

Törene Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Yusuf Ziyaddin Cavlak, Siirt Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Emrullah Büyük ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Aziz Şehidimize Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve silah arkadaşlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun.(BHA)