Programda Gediz Yolu esnafının talep ve önerilerini de dinleyen Başkan Yalım, çözüm önerileri hakkında esnafla görüş alışverişinde bulundu.

ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMAK LAZIM

Özellikle kentin ulaşım sorununu çözecek ve vatandaşın işini kolaylaştıracak Tramvay hattı konusunda büyük bir müjde veren Başkan Yalım, kent merkezini tren istasyonuna bağlayan nokta üzerinde anlaşmaya vardıklarının altını çizdi. Bu bağlamda kent merkezinde bulunan eski belediye binasının önünden başlayarak aynı hat üstünde gazhane bölgesine kadar gidecek olan ve tramvay projesinin ilk adımı olarak nitelendirdikleri hafif raylı ulaşım sisteminden bahseden Başkan Yalım; projenin tamamlandığını ve gerekli anlaşmayı yaptıklarını anlattı. Çok yakında ilk kazmanın vurulacağı proje sayesinde kent merkezindeki yoğunluğun azalacağını söyleyen Yalım, vatandaşın ulaşımını kolaylaştırmanın en büyük hedefleri olduğunu vurguladı. Yalım; “Aynı İstiklal Caddesinde olduğu gibi nostaljik tramvayımızla kent merkezinde vatandaşımızın trafiğe bulaşmadan en kısa mesafede ulaşımını sağlamak adına çok yakında yapım işlerini başlatıyoruz” diye konuştu.

 ELEKTRİKLİ OTOBÜS İLE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Öte yandan girişimleri ve çabaları sonucunda hastane hattına ücretsiz ulaşım sağlayacaklarının müjdesini veren Başkan Yalım; “Sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması adına elektrikli otobüsler aracılığıyla ulaşımı daha rahat ve kolay hale getireceğiz. Kentin belli noktalarından günde dört defa hastaneye ücretsiz otobüs kaldıracağız, böylece vatandaşımız her saat başı hastaneye gidip gelebilecek” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Borçlanma Faiz Oranlarımız Düşüyor Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Borçlanma Faiz Oranlarımız Düşüyor

JEOTERMAL ISITMA SAYESİNDE EV EKONOMİSİNE KATKI

Söz verdikleri gibi jeotermal ısınma projesinde süratle çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Yalım; ‘’Sıcak su açısından çok zengin bir bölge de yaşıyoruz. Bu imkanlar sayesinde Uşak nasıl ısınıyor hep birlikte göreceğiz. Önümüzdeki kış aylarında pilot bölge olarak belirlediğimiz Karaağaç Mahallemizi sıcak suyla ısınır hale getireceğiz. Bu önemli proje sayesinde hem çevre kirliliğini azaltmış olacağız hem de vatandaşımızın ekonomisine katkı sağlayacağız’’ diye konuştu.

UYGUN FİYATLI KREŞ HİZMETİ BAŞLIYOR

Özellikle kentte kurumsal kreşlerdeki yoğunluğa değinen Başkan Yalım; ‘’Her çocuk bizim için önemlidir ve her çocuğun geleceği bize emanettir. Bu bilinç ile oluşturacağımız kreşlerimiz sayesinde çocuklarımıza daha rahat ve güvenilir bir ortam hazırlayacağız. Herkes bu şehirde Belediye olanaklarına kolayca erişebilme imkanına sahip olacak. Ailelerimizin de içi rahat olacak’’ dedi. Başkan Yalım belediye kreşinin çok yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi.

Editör: Mehmet Alperen CİNCİ