Kılıçdaroğlu’ndan Özdağ’la Yapılan Gizli Protokol Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ‘la yapılan protokolle ilgili açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında Özdağ‘ın geçtiğimiz günlerde dile getirdiği ve CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın yalanladığı gizli protokolle ilgili, ”Öztrak da protokolü bilmiyor ki. Danışman dahil kimse bilmiyordu. Bu protokolle ilgili konuşmam doğru değil. İki kişi arasında yapılan ve iki kişinin namusuna teslim edilen protokoldür.” dedi.

Özdağ’dan ”3 Bakanlıkta Anlaştık” Çıkışı

Ümit Özdağ, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Millî İstihbarat Teşkilâtı konusunda Kemal Bey’le mutabık kaldık. Ama o sözlü anlaşmaydı. Bakanlıklar yazılı mutabakatta vardı. Ben İçişleri Bakanı olacaktım.” diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Sözcüsü Faik Öztrak’tan açıklama gecikmedi ve, “Zafer Partisi ile kamuoyuna açıklanan bir protokol yapıldı. İki protokolde de İçişleri Bakanlığı ve MİT ile ilgili bir madde yer almadı.” ifadeleri kullanıldı.

Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında moderatörün “Sizin Özdağ ile aranızda yaptığınız özel bir protokol var mı?” sorusuna,  “Evet var. Bu protokolle ilgili konuşmam doğru değil. İki kişi arasında yapılan ve iki kişinin namusuna teslim edilen protokoldür. Benim bu konuda konuşmam en azından ahlaki olarak doğru değildir. Evet protokokol var, kamuoyuna açık bir protokol değil. Dolayısıyla ikimizin namusuna teslim edilmiş bir protokoldür. Nokta” dedi.(BHA)