KASTOB, Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu’nun 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Samsun Dernekleri Federasyonu eski başkanlarından, KASTOB Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Duyar başkanlığındaki yönetim kurulu, tek liste halinde oy birliği ile seçildi. Bir önceki Başkan Nurettin Turan ve yönetiminde bulunanlara hizmetlerinden dolayı teşekkür edildi.

Genel Kurul Toplantısına damgasını vuran olay ise Hatay'ın Samandağ ilçesinde kurulumu devam eden Sivil Toplum Köyü Projesinin büyük bir kararlılıkla devam etmesi oldu. Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Kurucu Başkanı Halil Kütük'ün Mütevelli Heyeti Başkan Vekili olduğu Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı'nın bu projeye, her biri 68.000 TL olan 50 adet prefabrik ev bağışlaması oldu.

Genel Kurulda bir önceki başkanı Nurettin Turan duygulu bir veda konuşması yaparken, seçim sonrasında da başkanlığa seçilen Nevzat Duyar bir teşekkür konuşması yaptı. Yoğun katılımın olduğu genel kurulda, KASTOB bünyesinden milletvekili aday adayı olanlar da kendilerini kısa kısa tanıtma fırsatı buldular.

Hayatını kaybeden, KASTOB Kurucu Başkanı Hasan Ekşi, Rize Dernekleri Federasyonu eski Başkanı Celal Erdoğan, Ordu Dernekleri Federasyonu Kurucu Başkanı Salih Ziya Cörüt ve Tokat Platformu Başkanı Asım Uzun rahmetle anıldı.

22 İl Federasyonunun üye olduğu KASTOB, yeni dönemde daha aktif faaliyetler yapacağının sinyalini verdi.