Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir’in spor şehri ve Türkiye’nin sembol bir kenti olduğunu belirterek, “İzmir'in spor çıtasını, İzmir'in spordaki grafiğini birlikte yükselteceğiz.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir'in spordaki grafiğini birlikte yükselteceklerini söyledi.

Bakan Kasapoğlu, Spor Toto 1. Lig'de Göztepe ile Eyüpspor arasında Gürsel Aksel Stadı'nda yapılacak maç öncesi, Göztepe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Sepil'le beraber açıklamalarda bulundu.

İzmir’in spor şehri ve Türkiye’nin sembol bir kenti olduğunu belirten Bakan Kasapoğlu, İzmir'e hizmet etmekten onurlu olduğunu dile getirdi.

Gürsel Aksel Stadı'nın Türkiye'nin değil, dünyanın da en güzel ve özel statlarından biri olduğunu vurgulayan Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“İzmir'in spor çıtasını yükselteceğiz. Biraz sonra birlikte Göztepe-Eyüpspor maçını izleyeceğiz. Az önce Alsancak Stadı'ndaydık. Yine orada da Karşıyaka-Ağrı maçını izledik. İzmir'in spor çıtasını, İzmir'in spordaki grafiğini birlikte yükselteceğiz. Başkanıma teşekkür ediyorum. Göztepe taraftarına teşekkür ediyorum sıcak ev sahiplikleri nedeniyle. İnşallah bundan sonra beraberce yeni projelerle, yeni açılımlarla spordaki markamızı, İzmir'in bu anlamdaki yükselen değerini daha yukarılara taşıyacağız. Ben her iki takıma da gönülden başarılar diliyorum. Spor dostluk demek, spor kardeşlik demek, İnanıyorum ki sporun bu ruhuna uygun centilmenlik dolu, rekabet dolu bir mücadele olsun.”