Banaz'ın sorunlarına odaklanan ve çözüm projeleri geliştiren CHP Banaz Belediye Başkan Adayı Etem Erdem, işsizliğin ilçenin büyük sorunlarından biri olduğunu ve bu konuya öncelik vereceğini belirtiyor. Banaz'da yaşayanların iş bulmak için Uşak İl merkezine gitmeleri nedeniyle nüfusun azaldığını ve ilçenin geri kaldığını ifade ediyor.

Etem Erdem, Banaz'a hizmet için yola çıktığını ve işsizlik sorununu çözmek için Organize Sanayi Bölgesi ve Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin önemine değiniyor. Gençlerin Banaz'da rahatlıkla iş bulabileceğini söyleyen Erdem, 10 yıl önce vaat edilen ancak henüz gerçekleşmeyen Organize Sanayi Bölgesi için "10 yıldır adı var kendi yok, yol üzerinde tabelası bile yok" diyerek seçimden sonra bölgenin alt yapısının hızlıca tamamlanacağını, iş verenlere ve iş arayanlara destek olacaklarını ifade ettiler.

Sera Organize Sanayi Bölgesi'nin de önemine değinen Etem Erdem, bu bölgeyi hızlandırarak yatırımcıları ilçeye çekeceğini söylüyor. Ayrıca istihdamı artırmak amacıyla İhtisas Sanayi Bölgesi Projesi'ni hayata geçireceklerini ve Banaz'daki işsizliğe son vereceklerini vaat ediyor.

Sanayi tesislerinin artmasıyla birlikte ilçedeki istihdamın büyük ölçüde artacağını ve Banaz’ lıların iş bulma konusundaki sıkıntılarının çözüme kavuşacağını belirtiyor. Ayrıca, sanayiye yapılan yatırımların Banaz'ın ekonomik büyümesine ve ilçenin kalkınmasına önemli katkılar sağlayacağını vurguluyor.