9 günlük Kurban Bayramı tatilini Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar Bodrum’a akın etti.

Bodrum’a son 3 günde giren araçların sayısı 75 bine ulaştı. Güvenlik seviyesi en üst düzeye ulaşan ilçede uzun araç kuyrukları oluştu, sahillerde adım atacak yer kalmadı.

Milas – Bodrum Havalimanı 26 Haziran – 2 Temmuz arasında iç hatlarda 16 ek sefer koydu. Şehirlerarası otobüs firmaları ise Bodrum seferlerini 2 katına çıkardı.

Sosyal medyada yer alan Bodrum’un kirli olduğuna dair iddialara ise Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Sizin Bodrum'u eleştiren videolarınıza konu olan görüntüler ise kış aylarında 600 bin, yaz aylarında 2 milyona yakın insanın çöpünü gece gündüz demeden toplayan temizlik emekçilerimizin yan gelip yatması nedeniyle oluşmuyor. O görüntüler, Bodrum'a, insanlarına ve misafirlerine saygısı olmayanların, ne yazık ki çok olması sayesinde oluşuyor” sözleriyle cevap verdi.

Aras’tan kirlilik iddialarına cevap

Sosyal medyada Bodrum’un kirli olduğunu iddia eden bazı kullanıcılara ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, sosyal medya hesabından cevap verdi.

Aras paylaşımında, “Değerli Bodrumlular, kıymetli misafirlerimiz, merhaba. Son 2,5 günde 60 bin aracın giriş yaptığı Bodrum’un Belediye Başkanı olarak paylaşmakta olduğum bu “kötülük” videosu eşliğinde; 3500 yıllık bir kente ve insanlarına saygısı olmayanların neden olduğu görüntüleri, “Bodrum’un her yeri çöp içinde” diyerek sosyal medyada paylaşanlara seslenmek istiyorum.

“Bodrum’da olmayı asla hak etmeyen bazı misafirler”

Bu kentin Temizlik Hizmetleri Müdürlüğü, 404 personel ve 174 araç ile toplamı 650 milyon metrekare olan 56 mahallemize hizmet veriyor. Sizin Bodrum’u eleştiren videolarınıza konu olan görüntüler ise kış aylarında 600 bin, yaz aylarında 2 milyona yakın insanın çöpünü gece gündüz demeden toplayan temizlik emekçilerimizin yan gelip yatması nedeniyle oluşmuyor. O görüntüler, Bodrum’a, insanlarına ve misafirlerine saygısı olmayanların, ne yazık ki çok olması sayesinde oluşuyor. Dolayısıyla Bodrum’u ve Bodrumluları haksız yere kötülemeyin çünkü, kötü olan biz değiliz. Kötü olan, kentimizi ve kalbimizi açtığımız bazı yeni Bodrumlular ve Bodrum’da olmayı asla hak etmeyen, bazı misafirlerimiz” sözlerini kullandı. (BHA)