TÜBİTAK BİDEB bünyesindeki Bilim Olimpiyatları kapsamında 5 öğrencimizin katıldığı 7’ncisi düzenlenen Avrupa Fizik Olimpiyatı’nda milli takımımız 2 Altın, 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya kazandı. Ülkemizi temsil eden öğrencilerden; Ahmet Bahadır Trabzon ile Emir Akdağ, altın madalya, Arda Ünver ve Kaan Dere gümüş madalya, Mehmet Anıl İşkesen de bronz madalya kazandı.

BAKAN KACIR’DAN TEBRİK

Öğrencilerimizin elde ettikleri sonuç için “Göğsümüzü kabartan bir başarı” ifadesi kullanan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Bilime ve araştırmaya gönül vermiş öğrencilerimizin sabır ve azimle gerçekleştirdikleri çalışmaları karşılığında elde ettikleri bu dereceler; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve “Türkiye Yüzyılı” hedeflerimiz yolunda gençlerimize duyduğumuz güven ve desteklerimizin gurur veren bir tezahürü. Bilim ve teknoloji üreten, geliştiren ve uluslararası arenada rekabet gücümüzü oluşturan bir Türkiye için gençlerimiz en önemli yol ve çalışma arkadaşlarımız. Başarılarıyla iftihar kaynağımız olan gençlerimiz ile bu gurur tablosunun oluşmasında katkıları büyük olan ailelerini ve hocalarımızı canı gönülden tebrik ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal da, “Cumhuriyetimizin 100., TÜBİTAK’ın 60. Yılını kutlarken, öğrencilerimizin uluslararası arenada elde ettikleri başarılar hepimizi gururlandırıyor. TÜBİTAK olarak insan kaynağına yaptığımız yatırımların, Türk gençlerinin olimpiyatlarda kazandığı başarılar ile taçlanmasını görmek mutluluk verici.” ifadelerini Kullandı.(BHA)