Banaz’da iki dönemdir Ak Parti Adayı olarak seçilen ve Belediye Başkanlığı yapan Zafer Arpacı  31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmedi. Ak Parti Banaz Belediye Başkan Adayı Mehmet Cevizci oldu. Bu durumu kabul etmeyen Arpacı bağımsız Adaylığını sosyal medya hesabından açıkladı.

Arpacı, “10 yıldır İlçemiz için süren yatırımların devam etmesi ve en önemlisi Banaz halkının şahsıma olan teveccühü 31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerinde Belediye Başkan Adayı olmamın en büyük nedenidir. Ben Banaz halkına ve seçmenlerime güveniyorum. 10 yıl boyunca yaptığım her şey önümüzdeki beş yıl içinde yapacaklarımın teminatıdır. Bir Belediye Başkanı olarak şahsımı ve Banaz’ın geleceğini sizlere emanet ediyorum. Bugünden itibaren Banaz Bağımsız Belediye Başkan Adaylığımı açıklıyor, partili, partisiz tüm vatandaşlarımdan ve seçmenlerimden sonsuz destek bekliyorum” dedi.

DENGELER BOZULDU

Kreş, Jeotermal Isıtma, Elektrikli Otobüs Projeleri Çok Yakında Geliyor Kreş, Jeotermal Isıtma, Elektrikli Otobüs Projeleri Çok Yakında Geliyor

2019 yerel seçimlerinde Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ortak adayı olarak seçilen Zafer Arpacı, 31 Mart seçimlerinde AK Parti ve MHP’nin farklı iki aday çıkarması ile Zafer Arpacının da bağımsız adaylığını açıklamasıyla dengelerin iyice bozulacağını gösterdi.

BANAZ DA DÖRT ADAY VAR

31 Mart yerel seçimlerinde Banaz da şu anlık dört aday var, Cumhuriyet Halk Partisi Etem Erdem, Ak parti Mehmet Cevizci, Milliyetçi Hareket Partisi Aziz Bulut ve Bağımsız Aday Zafer Arpacı, Belediye Başkan Adayı oldukları açıklandı.     

Editör: Mehmet Alperen CİNCİ