Edinilen bilgiye göre, Kumluova mevkiinde makilik alanda akşam saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler sarp arazideki yangına karadan müdahaleye başladı. Alevlerin makilik alanda etkisini sürdürdüğü öğrenilirken, ekiplerin yangına karadan müdahalesi devam etti. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden çalışmalar helikopterlerin devreye girmesi ile sonuç vererek, yangın kontrol altına alındı. Sarp arazideki makilik alanda etkili olan yangın bölgesinde soğutma çalışmaları devam ediyor.

“Bir Kişi Gözaltında”

Seydikemer’deki yangın rüzgarın etkisi ile geniş bir alana yayılarak etkili olurken, yangının çıkış sebebi ile ilgili inceleme başlatıldı. Jandarma ekipleri yaptıkları çalışma ile yangınla alakası olduğu düşünülen bir kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Başkan Akdenizli Sabaha Kadar Yangın Yerindeydi

Kumluova Mahallesinde çıkan yangında kısa sürede ekipler ile birlikte olay yerine gelen Seydikemer Belediye Başkanı Bayram Önder Akdenizli, kurmayları ile beraber yangının sönüş zamanına kadar bir dakika bile ayrılmadı. Sabahın ilk ışıklarında helikopterler yardımıyla kontrol altına alınan yangında herhangi bir can ve mal kaybının olmadığını belirten başkan Akdenizli, “İnşallah böyle bir olay bir daha yaşamayız. Halkımızı da biraz daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.” dedi.(BHA)