Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof.Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN’i projelerine destek olması için ziyaret eden Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan YALIM tam destek sözü aldı.

Belediye Başkan Yardımcıları Belli Oldu Belediye Başkan Yardımcıları Belli Oldu

BÜYÜKERŞEN’İN EKİBİYLE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK

Özkan Yalım, inşallah en kısa zamanda Yılmaz Hocamızı Uşak'ta ağırlayacağız. Yılmaz hocamın gözüyle projelerimize yapacağı desteklerle Uşak’a en iyi şekilde Yılmaz Büyükerşen hocamın mentorluğunda 31 Mart’tan itibaren çalışmaya başlayacağız’dedi.Yılmaz hocam ve ekibi ile süreçle önemli bilgi alışverişinde bulunacağız. İlk başta uşak ulaşım ana planını oluşturarak hafif raylı tramvay etütleri tamamlanacak, raylı sistem kriterleri çerçevesinde belediyenin finansal kaynakları ve yılmaz hocamın işaretleriyle kullanacağımız uluslararası finansal kaynaklarla hafif raylı tramvay projemizi Uşak’ımıza kazandıracağız. Havalimanı ve Üniversite hattındaki yolculuk projeksiyonları ile ilgili çalışma yapacaklarını belirtti. Yalım tabi ki bu çalışmaların hepsini Yılmaz hocamın uluslararası alanda yüksek bilgi birikimli ekibi ile ortak çalışmalarla ilerleyeceklerini dile getirdi.

BÜYÜKERŞEN;’’UŞAK'TA ESKİŞEHİR GİBİ HEM PLAJLARA HEM RAYLI SİSTEMLERE İHTİYAÇ DUYUYOR’’

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptığı açıklamada; ’’Sevgili Uşaklı komşularım, Uşak’ı Eskişehir'in komşusu illerden birisi olarak kabul ediyorum. Ziyaretlerinizden duyduğum memnuniyeti belirtmek isterim, ayrıca çok daha memnuniyet duyduğum başka bir husus var Sayın Belediye Başkan adayımız Özkan YALIM’ın geleceğe yönelik vizyon projeler ortaya koyması sebebiyle kendisini kutluyorum, Uşak benim bildiğimin de ötesinde bir takım imkanlara sahip bugünün vesilesiyle onlardan haberdar oldum ve Uşak'ta Eskişehir gibi hem plajlara hem raylı sistemlere hem de sosyal hayata renk katacak bir takım yeni projelere ihtiyaç duyuyor.’’

BÜYÜKERŞEN; ÖZKAN YALIM’A HER KONUDA YARDIMCI OLACAĞIM”

Aldığım bilgilerden anladığım kadarıyla  inşallah projelerin gerçekleştirilebilmesi için Sayın Başkan adayımıza şimdiden seçimlerde başarılar diliyorum ve ümit ediyorum ki  Uşaklılar da onun bu projelerini görerek ona oy verecekler ve Belediye Başkanı olarak seçeceklerdir. O zaman ben de bu yollardan gelmiş geçmiş tarihi bir misyona sahip eski bir Başkan olarak kendisine her konuda tecrübelerimle deneyimlerimle yardımcı olacağımı özellikle belirtiyor ve bütün sevgi ve gönül dolusu iyilik temennilerimi Uşaklılara iletiyorum, Aldığım bilgiye göre Karaağaç Göletini de   Eskişehir'in Porsuk nehrine yaptığımız gibi etrafını plajlarla sosyal donatı alanlarıyla donatarak ayrı bir cazibe merkezi haline getireceğiz dedi. Uşaklı komşularıma sizlerin aracılığı ile çok selamlarımı iletmek isterim’’ dedi.

BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ,BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Özkan Yalım; Türkiye’nin ve Eskişehir’in Efsane Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’den Karaağaç Göleti Yapay Plajı ve Tramvay projemizle ilgili tam destek sözü aldık. Türkiye’nin en prestijli projelerine imza atan Efsane Başkanımız Yılmaz Büyükerşen teknik kadrosu ile en kısa zamanda proje alanlarımızı yerinde incelemek için Uşak’a teşrif edeceklerini bildirdiler. Yılmaz Büyükerşen;’ Tüm Bilgi Birikimimizi Uşak için Seferber Edeceğiz’ dedi. Kendilerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ederim. Birlikte Çalışacağız, Birlikte Kazanacağız diyerek sözlerine son verdi.

Editör: Mehmet Alperen CİNCİ