Programa CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan, CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, İYİ Parti Belediye Meclisi Adayı Dr. Mehmet Akif Şanlı, İYİ Parti Milletvekili Adayı Tolga Pirinçci, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Evren Duygu ve vatandaşlar katıldı.

İYİ Parti'den istifa eden yüzlerce kişi için sembolik olarak İYİ Parti Belediye Meclisi Adayı Dr. Mehmet Akif Şanlı, İYİ Parti Milletvekili Adayı Tolga Pirinçci, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Evren Duygu'ya CHP rozetleri, Milletvekili Ali Karaoba, İl Başkanı Sevinç Yazgan ve CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım tarafından takıldı.

"Uşak'ın makus tarihini Yalım ile değiştireceğiz"

Törende konuşma yapan CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan, herkesin ortak hedefinin daha yaşanılabilir bir Uşak'ı yaratmak olduğunu ifade ederek, "Uşak Cumhuriyetin kazanıldığı topraklardır. Şehrimizin her yönü ile gelişmeye ve tanıtılmaya ihtiyacı vardır. Uşak'ın makus tarihini Belediye Başkan Adayımız Özkan Yalım ve sizlerle birlikte değiştireceğiz. Uşak'ta sosyal belediyeciliği biz sağlayacağız. Çevre dostu, yeşile önem veren bir Uşak vaadediyoruz" dedi.

"Oy namustur, İYİ Parti namusuna sahip çıkmadı"

İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Evren Duygu ise konuşmasında, "İYİ Parti dümenini saraya doğru kırmıştır. Uşak belediyesinde ki usulsüzlükleri İYİ Parti Genel Merkezine dosya dosya sunmamıza rağmen hiç birşey yapmadılar. İYİ Parti adayı Muhammet Gür'e sunuldu ancak o da sessiz kaldı. Bu dosyaları sadece TBMM'de Özkan Yalım dile getirdi. Bize sahip çıkan Yalım'a şimdi destek zamanı bizdedir" dedi.

"Ahde vefayı CHP'de gördük"

İYİ parti Milletvekili Adayı Tolga Pirinçci ise "Benim geldiğim yerde ahde vefa yoktu. Çok şükür ki burada ahde veayı gördük, doğru yolu bulduk" dedi.

"31 Mart'ta başarıya ulaşacağız"

İYİ Parti'den istifa ederek CHP'ye katlan vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım, "31 Mart'ta bu önemli sınavdan başarıyla çıkacağımızdan hiç şüphem yoktur. Katılımlarınız için teşekkür ederim" dedi.

"Yaparsa Yalım Yapar"

Milletvekilliği döneminde Uşak'ın sorunlarını meclise taşıyan Özkan Yalım'a teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, "Şeffaf belediyeciliği Uşak'ta biz yapacağız. Yapılan yolsuzlukların hesabını biz soracağız. Çaldıkları herşeyi onlardan geri alarak Uşak halkına geri teslim edeceğiz. Buldukları her yerden çalıyorlar. Bizler 5'li çetelere değil, herkese hizmet getireceğiz. Yaparsa yalım yapar" dedi.

Konuşmaların ardından rozet takma töreni gerçekleştirildi.

Uşak İl Genel Meclisi Başkanlığına CHP’li Kadir Uslu Seçildi Uşak İl Genel Meclisi Başkanlığına CHP’li Kadir Uslu Seçildi

Editör: Mehmet Alperen CİNCİ